Fotowoltaika

Fotowoltaika to proces wytwarzania energii elektrycznej z darmowego promieniowania słonecznego. Obecnie rozwój fotowoltaiki następuję bardzo dynamicznie, a słońce stanowi trzecie co do wielkości źródło energii odnawialnej na świecie. Energia słoneczna może być wykorzystywana do zasilania niewielkich urządzeń przenośnych, takich jak kalkulatory czy zegarki, lamp i sygnalizacji drogowych oraz parkometrów, a także do ogrzewania pomieszczeń oraz podgrzewania wody w budynkach mieszkalnych. Każdy z nas może czerpać korzyści z naturalnego źródła energii także do zasilenia swoich urządzeń domowych wychodząc naprzeciw postępującej degradacji środowiska naturalnego oraz stale rosnącym cenom prądu.

piec gazowy kondensacyjny

 

W czasach, gdy oprocentowanie rachunków oszczędnościowych jest niskie, a giełda jest ryzykowną inwestycją, panele słoneczne oferują nam stałe oszczędności. W Polsce koszt instalacji paneli słonecznych może się zwrócić nawet w 7 lat. Po tym czasie będziesz cieszyć się darmową energią oraz zaoszczędzonymi pieniędzmi.

Fotowoltaika oznacza niezależność od energetyki i podwyżek cen prądu. A przecież w ostatnich latach te rosły w zastraszającym tempie! Jeśli masz wystarczająco dużo paneli fotowoltaicznych, za prąd zawsze płacisz tyle samo, czyli nic (nie wliczając opłat stałych). Wytworzony prąd może być użyty natychmiast.